Infolinia: 226 145 039 Zapytaj o produkt Kontakt serwis: 226 145 039 info@usmot.pl REZERWUJ STANOWISKO!

Sklep: 226 145 039Serwis: 226 145 039

REZERWUJ STANOWISKO!
Nowe Europejskie rozporządzenie dotyczące etykietowania opon

Od 1 maja 2021 r. wejdą w życie nowe unijne przepisy dotyczące etykietowania opon. Celem nowych przepisów Parlamentu Europejskiego (UE) jest ułatwienie konsumentom uzyskiwania informacji zawartych na etykietach opon, pomagając im w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji zakupowych przy wyborze bezpieczniejszych, bardziej energooszczędnych i cichszych opon, które odpowiadają ich potrzebom.

Jako sprzedawca musisz przed zakupem przekazać konsumentom informacje o osiągach opon za pomocą etykiet lub informacji o produkcie (na swojej stronie internetowej, w cennikach i wszelkich materiałach komunikacyjnych dla klientów). Nowe przepisy będą obowiązywać od 1 maja 2021 r. Wprowadziła pewne zmiany do etykiet, które pokazują osiągi opon.

Są to w szczególności:

  • Kod QR powiązany z europejską bazą danych (EPREL) zawierającą wszystkie informacje na etykiecie opony i dane z karty informacyjnej produktu.
  • Zmienił się projekt etykiety i pojawia się zewnętrzny piktogram odgłosu toczenia, w którym fale dźwiękowe ze starej etykiety są zastępowane skalami literowymi (takimi jak klasyfikacja oporów toczenia i przyczepności na mokrej nawierzchni).
  • W przypadku opon, które spełniają odpowiednie wymagania, wprowadzono trzy piktogramy wzniesień górskich i płatki śniegu, przedstawiające bezpieczeństwo i zwrotność opon na śniegu oraz piktogram szczytów górskich, przedstawiający minimalny współczynnik przyczepności na lodzie zapewniany przez opony (w przypadku opon C1).
  • Usunięto minimalne oceny efektywności paliwowej (F i G) ze starej etykiety, aby poprawić czytelność i przejrzystość informacji.

Szczegóły dotyczące rozporządzenia są dostępne na stronie:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:32020R0740&from=pl#d1e483-1-1

Europejska baza danych (EPREL) zawierająca wszystkie informacje na etykiecie opon i dane z karty informacyjnej produktu będzie dostępna 1 maja 2021 r.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl